How we use Cookies

Drakes Huddersfield League cricket fixtures

MARSDEN

MARSDEN

20 April: Elland (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Delph & Dobcross (A)

28 April: Golcar (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Shelley (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Holmfirth (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Scholes (A)

27 May: Kirkburton (H)

1 June: Hoylandswaine (A)

8 June: Hall Bower (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Shepley (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Barkisland (H)

29 June: Skelmanthorpe (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Honley (H)

6 July: Elland (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Delph & Dobcross (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Shelley (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Holmfirth (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Scholes (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Kirkburton (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Hoylandswaine (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Shepley (H)

25 Aug: Honley (A)

31 Aug: Hall Bower (H)

1 Sept: Golcar (H)

7 Sept: Barkisland (A)

14 Sept: Skelmanthorpe (H)

MELTHAM

20 April: Slaithwaite (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Linthwaite (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Lepton High (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Broad Oak (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Cawthorne (A)

27 May: Thongsbridge (H)

1 June: Clayton West (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Slaithwaite (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Broad Oak (H)

29 June: Thongsbridge (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Slaithwaite (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Linthwaite (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Lepton High (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Broad Oak (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Cawthorne (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Thongsbridge (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Clayton West (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Linthwaite (A)

31 Aug: Lepton High (H)

7 Sept: Clayton West (A)

14 Sept: Cawthorne (H)

MOORLANDS

20 April: Armitage Bridge (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Almondbury (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Almondbury Wes (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Denby Dale (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Rastrick (A)

27 May: Lascelles Hall (H)

1 June: Emley Clarence (A)

8 June: Denby (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Paddock (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Kirkheaton (A)

29 June: Cumberworth U (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Armitage Bridge (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Almondbury (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Almondbury Wes (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Denby Dale (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Rastrick (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Lascelles Hall (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Emley Clarence (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Paddock (A)

31 Aug: Denby (H)

7 Sept: Kirkheaton (H)

14 Sept: Cumberworth U (A)

PADDOCK

20 April: Almondbury Wes (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Denby Dale (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Rastrick (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Lascelles Hall (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Emley Clarence (A)

27 May: Kirkheaton (A)

1 June: Denby (H)

8 June: Cumberworth (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Moorlands (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Armitage Bridge (A)

29 June: Almondbury (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Almondbury Wes (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Denby Dale (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Rastrick (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Lascelles Hall (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Emley Clarence (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Kirkheaton (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Denby (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Moorlands (H)

31 Aug: Cumberworth (A)

7 Sept: Armitage Bridge (H)

14 Sept: Almondbury (A)

RASTRICK

20 April: Lascelles Hall (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Emley Clarence (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Paddock (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Denby (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Moorlands (H)

27 May: Cumberworth U (A)

1 June: Armitage Bridge (H)

8 June: Almondbury Wes (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Almondbury (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Denby Dale (A)

29 June: Kirkheaton (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Lascelles Hall (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Emley Clarence (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Paddock (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Denby (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Moorlands (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Cumberworth U (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Armitage Bridge (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Almondbury (H)

31 Aug: Almondbury Wes (A)

7 Sept: Denby Dale (H)

14 Sept: Kirkheaton (A)

SCHOLES

20 April: Honley (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Golcar (A)

28 April: Skelmanthorpe (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Elland (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Delph & Dobcross (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Marsden (H)

27 May: Holmfirth (A)

1 June: Shelley (H)

8 June: Hoylandswaine (H)

9 June: Oddfellows Cup 3

15 June: Kirkburton (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Shepley (H)

29 June: Hall Bower (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Barkisland (H)

6 July: Honley (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Golcar (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Elland (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Delph & Dobcross (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Marsden (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Holmfirth (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Shelley (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Kirkburton (H)

25 Aug: Barkisland (A)

31 Aug: Hoylandswaine (A)

1 Sept: Skelmanthorpe (H)

7 Sept: Shepley (A)

14 Sept: Hall Bower (H)

SHELLEY

20 April: Delph & Dobcross (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Hall Bower (H)

28 April: Shepley (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Marsden (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Barkisland (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Holmfirth (A)

27 May: Skelmanthorpe (H)

1 June: Shelley (A)

8 June: Kirkburton (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Honley (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Golcar (H)

29 June: Hoylandswaine (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Delph & Dobcross (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Hall Bower (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Marsden (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Holmfirth (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Skelmanthorpe (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Scholes (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Honley (H)

25 Aug: Elland (A)

31 Aug: Kirkburton (A)

1 Sept: Shepley (H)

7 Sept: Golcar (A)

14 Sept: Hoylandswawine (H)

SHEPLEY

20 April: Hall Bower (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Barkisland (A)

28 April: Shelley (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Skelmanthorpe (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Honley (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Golcar (H)

27 May: Elland (A)

1 June: Delph & Dobcross (H)

8 June: Holmfirth (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Marsden (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Scholes (A)

29 June: Kirkburton (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Hoylandswaine (A)

6 July: Hall Bower (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Barkisland (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Skelmanthorpe (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Honley (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Golcar (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Elland (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Delph & Dobcross (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Marsden (A)

25 Aug: Hoylandswaine (H)

31 Aug: Holmfirth (H)

1 Sept: Shelley (A)

7 Sept: Scholes (H)

14 Sept: Kirkburton (A)

SKELMANTHORPE

20 April: Kirkburton (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Hoylandswaine (H)

28 April: Scholes (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Shepley (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Hall Bower (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Barkisland (A)

27 May: Shelley (A)

1 June: Honley (H)

8 June: Elland (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Golcar (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Delph & Dobcross (A)

29 June: Marsden (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Holmfirth (A)

6 July: Kirkburton (H)

7 July: Syke Cup S-F

13 July: Hoylandswaine (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Shepley (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Hall Bower (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Barkisland (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Shelley (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Honley (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Golcar (A)

25 Aug: Holmfirth (H)

31 Aug: Elland (A)

1 Sept: Scholes (A)

7 Sept: Delph & Dobcross (H)

14 Sept: Marsden (A)

SLAITHWAITE

20 April: Meltham (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Cawthorne (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Linthwaite (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Thongsbridge (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Lepton High (A)

27 May: Clayton West (H)

1 June: Broad Oak (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Meltham (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Clayton West (H)

29 June: Cawthorne (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Meltham (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Cawthorne (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Linthwaite (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Thongsbridge (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Lepton High (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Clayton West (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Broad Oak (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Lepton High (H)

31 Aug: Linthwaite (H)

7 Sept: Thongsbridge (A)

14 Sept: Broad Oak (H)

THONGSBRIDGE

20 April: Lepton High (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Broad Oak (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Cawthorne (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Slaithwaite (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Clayton West (H)

27 May: Meltham (A)

1 June: Linthwaite (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Cawthorne (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Lepton High (A)

29 June: Meltham (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Lepton High (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Broad Oak (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Cawthorne (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Slaithwaite (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Clayton West (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Meltham (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Linthwaite (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Clayton West (A)

31 Aug: Broad Oak (H)

7 Sept: Slaithwaite (H)

14 Sept: Linthwaite (A)

 

Journalists

Doug Thomson
Huddersfield Town correspondent
Chris Roberts
Huddersfield Giants correspondent
Louise Cooper
Crime correspondent
Nick Lavigueur
Health Correspondent
Joanne Douglas
Local Government Correspondent
Linda Whitwam
Education Correspondent
Henryk Zientek
Business Correspondent
Val Javin
Features Editor
Martin Shaw
Mirfield Correspondent