Huddersfield Cricket Fixtures

ALMONDBURY

ALMONDBURY

20 April: Denby (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Moorlands (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Cumberworth U (H)

12 May: Oddfellows Cup 1

18 May: Armitage Bridge (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Kirkheaton (H)

27 May: Almondbury Wes (H)

1 June: Denby Dale (A)

8 June: Lascelles Hall (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Rastrick (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Emley Clarence (H)

29 June: Paddock (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Denby (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Moorlands (H)

14 July: Syles Cup S-F

20 July: Cumberworth U (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Amitage Bridge (H)

28 July T/20 Cup Final

3 Aug: Kirkheaton (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Almondbury Wes (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Denby Dale (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Rastrick (A)

31 Aug: Lascelles Hall (H)

7 Sep: Emley Clarence (A)

14 Sep: Paddock (H)

ALMONDBURY WES

20 April: Paddock (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Denby (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Moorlands (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Cumberworth U (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Armitage Bridge (H)

27 May: Almondbury (A)

1 June: Kirkheaton (H)

8 June: Rastrick (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Denby Dale (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Lascelles Hall (H)

29 June: Emley Clarence (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Paddock (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Denby (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Moorlands (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Cumberworth U (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Armitage Bridge (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Almondbury (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Kirkheaton (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Denby Dale (A)

31 Aug: Rastrick (H)

7 Sept: Lascelles Hall (A)

14 Sept: Emley Clarence (H)

ARMITAGE BRIDGE

20 April: Moorlands (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Cumberworth U (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Kirkheaton (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Almondbury (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Almondbury Wes (A)

27 May: Denby Dale (H)

1 June: Rastrick (A)

8 June: Emley Clarence (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Lascelles Hall (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Paddock (H)

29 June: Denby (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Moorlands (A)

7 July: Sykes Cup 1

13 July: Cumberworth U (H)

14 July: Sykes Cup 2

20 July: Kirkheaton (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Almondbury (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Almondbury Wes (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Denby Dale (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Rastrick (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Lascelles Hall (H)

31 Aug: Emley Clarence (H)

7 Sept: Paddock (A)

14 Sept: Denby (H)

BARKISLAND

20 April: Hoylandswaine (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Shepley (H)

28 April: Kirkburton (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Hall Bower (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Shelley (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Skelmanthorpe (H)

27 May: Honley (A)

1 June: Golcar (H)

8 June: Delph and Dobcross (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Elland (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Marsden (A)

29 June: Holmfirth (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Scholes (A)

6 July: Hoylandswaine (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Shepley (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Hall Bower (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Shelley (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Skelmanthorpe (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Honley (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Golcar (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Elland (A)

25 Aug: Scholes (H)

31 Aug: Delph and Dobcross (A)

1 Sept: Kirkburton (A)

7 Sept: Marsden (H)

14 Sept: Holmfirth (A)

BROAD OAK

20 April: Cawthorne (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Thongsbridge (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Clayton West (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Meltham (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Linthwaite (H)

27 May: Lepton High (A)

1 June: Slaithwaite (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Clayton West (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Meltham (A)

29 June: Lepton High (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Cawthorne (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Thongsbridge (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Clayton West (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Meltham (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Linthwaite (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Lepton High (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Slaithwaite (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Cawthorne (A)

31 Aug: Thongsbridge (A)

7 Sept: Linthwaite (H)

14 Sept: Slaithwaite (A)

CAWTHORNE

20 April: Broad Oak (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Slaithwaite (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Thongsbridge (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Clayton West (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Meltham (H)

27 May: Linthwaite (A)

1 June: Lepton High (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Thongsbridge (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Linthwaite (A)

29 June: Slaithwaite (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Broad Oak (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Slaithwaite (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Thongsbridge (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Clayton West (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Meltham (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Linthwaite (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Lepton High (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Broad Oak (H)

31 Aug: Clayton West (A)

7 Sept: Lepton High (H)

14 Sept: Meltham (A)

CLAYTON WEST

20 April: Linthwaite (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Lepton High (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Broad Oak (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Cawthorne (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Thongsbridge (A)

27 May: Slaithwaite (A)

1 June: Meltham (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Broad Oak (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Slaithwaite (A)

29 June: Linthwaite (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Linthwaite (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Lepton High (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Broad Oak (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Cawthorne (A)

28 July T/20 Cup Final

3 Aug: Thongsbridge (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Slaithwaite (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Meltham (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Thongsbridge (H)

31 Aug: Cawthorne (H)

7 Sept: Meltham (H)

14 Sept: Lepton High (A)

CUMBERWORTH

20 April: Kirkheaton (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Armitage Bridge (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Almondbury (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Almondbury Wes (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Denby Dale (A)

27 May: Rastrick (H)

1 June: Lascelles Hall (A)

8 June: Paddock (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Emley Clarence (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Denby (H)

29 June: Moorlands (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Kirkheaton (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Armitage Bridge (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Almondbury (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Almonndbury Wes (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Denby Dale (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Rastrick (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Lascelles Hall (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Emley Clarence (H)

31 Aug: Paddock (H)

7 Sept: Denby (A)

14 Sept: Moorlands (H)

DELPH & DOBCROSS

20 April: Shelley (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Marsden (H)

28 April: Elland (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Holmfirth (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Scholes (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Kirkburton (A)

27 May: Hoylandswaine (H)

1 June: Shepley (A)

8 June: Barkisland (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Hall Bower (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Skelmanthorpe (H)

29 June: Honley (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Golcar (H)

6 July: Shelley (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Marsden (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Holmfirth (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Scholes (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Kirkburton (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Hoylandswaine (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Shepley (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Hall Bower (A)

25 Aug: Golcar (A)

31 Aug: Barkisland (H)

1 Sept: Elland (H)

7 Sept: Skelmanthorpe (A)

14 Sept: Honley (H)

DENBY

20 April: Almondbury (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Almondbury Wes (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Denby Dale (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Rastrick (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Lascelles Hall (A)

27 May: Emley Clarence (H)

1 June: Paddock (A)

8 June: Moorlands (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Kirkheaton (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Cumberworth U (A)

29 June: Armitage Bridge (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Almondbury (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Almondbury Wes (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Denby Dale (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Rastrick (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Lascelles Hall (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Emley Clarence (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Paddock (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Kirkheaton (H)

31 Aug: Moorlands (A)

7 Sept: Cumberworth U (H)

14 Sept: Armitage Bridge (A)

DENBY DALE

20 April: Emley Clarence (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Paddock (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Denby (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Moorlands (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Cumberworth U (H)

27 May: Armitage Bridge (A)

1 June: Almondbury (H)

8 June: Kirkheaton (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Almondbury Wes (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Rastrick (H)

29 June: Lascelles Hall (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Emley Clarence (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Paddock (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Denby (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Moorlands (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Cumberworth U (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Armitage Bridge (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Almondbury (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Almondbury Wes (H)

31 Aug: Kirkheaton (A)

7 Sept: Rastrick (A)

14 Sept: Lascelles Hall (H)

ELLAND A

20 April: Marsden (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Holmfirth (H)

28 April: Delph & Dobcross (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Scholes (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Kirkburton (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Hoylandswaine (A)

27 May: Shepley (H)

1 June: Hall Bower (A)

8 June: Skelmanthorpe (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Barkisland (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Honley (H)

29 June: Golcar (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Shelley (A)

6 July: Marsden (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Holmfirth (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Scholes (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Kirkburton (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Hoylandswaine (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Shepley (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Hall Bower (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Barkisland (H)

25 Aug: Shelley (H)

31 Aug: Skelmanthorpe (H)

1 Sept: Delph & Dobcross (A)

7 Sept: Honley (A)

14 Sept: Golcar (H)

EMLEY CLARENCE

20 April: Denby Dale (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Rastrick (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Lascelles Hall (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Kirkheaton (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Paddock (H)

27 May: Denby (A)

1 June: Moorlands (H)

8 June: Armitage Bridge (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Cumberworth U (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Almondbury (A)

29 June: Almondbury Wes (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Denby Dale (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Rastrick (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Lascelles Hall (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Kirkheaton (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Paddock (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Denby (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Moorlands (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Cumberworth U (A)

31 Aug: Armitage Bridge (A)

7 Sept: Almondbury (H)

14 Sept: Almondbury Wes (A)

GOLCAR

20 April: Holmfirth (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Scholes (H)

28 April: Marsden (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Kirkburton (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Hoylandswaine (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Shepley (A)

27 May: Hall Bower (H)

1 June: Barkisland (A)

8 June: Honley (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Skelmanthorpe (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Shelley (A)

29 June: Elland (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Delph & Dobcross (A)

6 July: Holmfirth (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Scholes (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Kirkburton (H)

21 July: Oddfellow Cup S-F

27 July: Hoylandswaine (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Shepley (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Hall Bower (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Barkisland (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Skelmanthorpe (H)

25 Aug: Delph & Dobcross (H)

31 Aug: Honley (H)

1 Sept: Marsden (A)

7 Sept: Shelley (H)

14 Sept: Elland (A)

HALL BOWER

20 April: Shepley (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Shelley (A)

28 April: Hoylandswaine (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Barkisland (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Skelmanthorpe (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Honley (H)

27 May: Golcar (A)

1 June: Elland (H)

8 June: Marsden (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Delph & Dobcross (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Holmfirth (A)

29 June: Scholes (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Kirkburton (A)

6 July: Shepley (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Shelley (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Barkisland (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Skelmanthorpe (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Honley (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Golcar (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Elland (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Delph & Dobcross (H)

25 Aug: Kirkburton (H)

31 Aug: Marsden (A)

1 Sept: Hoylandswaine (A)

7 Sept: Holmfirth (H)

14 Sept: Scholes (A)

HOLMFIRTH

20 April: Golcar (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Elland (A)

28 April: Honley (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Delph & Dobcross (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Marsden (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Shelley (H)

27 May: Scholes (H)

1 June: Kirkburton (A)

8 June: Shepley (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Hoylandswaine (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Hall Bower (H)

29 June: Barkisland (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Skelmanthorpe (H)

6 July: Golcar (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Elland (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Delph & Dobcross (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Marsden (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Shelley (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Scholes (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Kirkburton (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Hoylandswaine (H)

25 Aug: Skelmanthorpe (A)

31 Aug: Shepley (A)

1 Sept: Honley (H)

7 Sept: Hall Bower (A)

14 Sept: Barkisland (H)

HOYLANDSWAINE

20 April: Barkisland (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Skelmanthorpe (A)

28 April: Hall Bower (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Honley (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Golcar (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Elland (H)

27 May: Delph & Dobcross (A)

1 June: Marsden (H)

8 June: Scholes (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Holmfirth (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Kirkburton (A)

29 June: Shelley (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Shepley (H)

6 July: Barkisland (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Skelmanthorpe (H)

14 July: Sykes Cup S-F

30 July: Honley (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Golcar (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Hoylandswaine (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Delph & Dobcross (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Marsden (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Holmfirth (A)

25 Aug: Shepley (A)

31 Aug: Scholes (H)

1 Sept: Hall Bower (H)

7 Sept: Kirkburton (H)

14 Sept: Shelley (A)

KIRKBURTON

20 April: Skelmanthorpe (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Honley (A)

28 April: Barkisland (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Golcar (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Elland (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Delph & Dobcross (H)

27 May: Marsden (A)

1 June: Holmfirth (H)

8 June: Shelley (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Scholes (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Hoylandswaine (H)

29 June: Shepley (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

30 June: Hall Bower (H)

6 July: Skelmanthorpe (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Honley (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Golcar (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Elland (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Delph & Dobcross (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Marsden (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Holmfirth (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Scholes (A)

25 Aug: Hall Bower (A)

31 Aug: Shelley (H)

1 Sep: Barkisland (H)

7 Sep: Hoylandswaine (A)

14 Sep: Shepley (H)

KIRKHEATON

20 April: Cumberworth U (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Lascelles Hall (H)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Armitage Bridge (A)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Emley Clarence (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Almondbury (A)

27 May: Paddock (H)

1 June: Almondbury Wes (A)

8 June: Denby Dale (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Denby (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Moorlands (H)

29 June: Rastrick (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Cumberworth U (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Lascelles Hall (A)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Armitage Bridge (H)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Emley Clarence (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Almondbury (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Paddock (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Almondbury Wes (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Denby (A)

31 Aug: Denby Dale (H)

7 Sept: Moorlands (A)

14 Sept: Rastrick (H)

LASCELLES HALL

20 April: Rastrick (A)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Kirkheaton (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Emley Clarence (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Paddock (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Denby (H)

27 May: Moorlands (A)

1 June: Cumberworth U (H)

8 June: Almondbury (H)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Armitage Bridge (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Almondbury Wes (A)

29 June: Denby Dale (H)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Rastrick (H)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Kirkheaton (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Emley Clarence (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Paddock (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Denby (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Moorlands (H)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Cumberworth U (A)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Armitage Bridge (A)

31 Aug: Almondbury (A)

7 Sept: Almondbury Wes (H)

14 Sept: Denby Dale (A)

LEPTON HIGH

20 April: Thongsbridge (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Clayton West (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Meltham (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Linthwaite (A)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Slaithwaite (H)

27 May: Broad Oak (H)

1 June: Cawthorne (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Linthwaite (H)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Thongsbridge (H)

29 June: Broad Oak (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Thongsbridge (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Clayton West (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Meltham (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Linthwaite (H)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Slaithwaite (A)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Broad Oak (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Cawthorne (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Slaithwaite (A)

31 Aug: Meltham (A)

7 Sept: Cawthorne (A)

14 Sept: Clayton West (H)

LINTHWAITE

20 April: Clayton West (H)

21 April: Sykes Cup Prel round

27 April: Meltham (A)

4 May: Sykes Cup 1

11 May: Slaithwaite (H)

12 May: Oddfellows Cup Prel round

18 May: Lepton High (H)

19 May: Sykes Cup 2

25 May: Broad Oak (A)

27 May: Cawthorne (H)

1 June: Thongsbridge (A)

9 June: Oddfellows Cup 1

15 June: Lepton High (A)

16 June: Sykes Cup 3

22 June: Cawthorne (H)

29 June: Clayton West (A)

30 June: Oddfellows Cup 2

6 July: Clayton West (A)

7 July: Sykes Cup S-F

13 July: Meltham (H)

14 July: Sykes Cup S-F

20 July: Slaithwaite (A)

21 July: Oddfellows Cup S-F

27 July: Lepton High (A)

28 July: T/20 Cup Final

3 Aug: Broad Oak (H)

4 Aug: Oddfellows Cup Final

10 Aug: Cawthorne (A)

11 Aug: Sykes Cup Final

17 Aug: Thongsbridge (H)

18 Aug: Paddock Shield Final

24 Aug: Meltham (H)

3 Aug: Slaithwaite (A)

7 Sept: Broad Oak (A)

14 Sept: Thongsbridge (H)

 

Journalists

Doug Thomson
Huddersfield Town correspondent
Chris Roberts
Huddersfield Giants correspondent
Louise Cooper
Crime correspondent
Nick Lavigueur
Health Correspondent
Joanne Douglas
Local Government Correspondent
Linda Whitwam
Education Correspondent
Henryk Zientek
Business Correspondent
Val Javin
Features Editor
Martin Shaw
Mirfield Correspondent