HUDDERSFIELD FA
CHALLENGE CUP
Aimbry5Almy Woolpack0
Aimbry: Tarazi, Reid 2, Mulvihill, Fox
Berry Brow3Netherton2
Berry Brow: Penson (C), Oakes (T), Dyson (T)
Britannia Spts1Skelmanthorpe1
(After extra time Britannia Spts won 5-4 on pens)
Cartworth Moor0Newsome15
Newsome: Hill (A), Wilkinson 2, Pyke, Bradshaw 3, Bryce 3, Jobarteh, Hill (L), Robshaw 2, og
Cumberworth3Moldgreen Con0
Cumberworth: Doran, Coleman, Bowker
FC Lockwood1Diggle7
Force U0Yetton Cask2
HV Acad0YMCA3
Hepworth U7Mac Ath0
Hudds U0Heywood Irish4
Heywood Irish: Callaghan 2, Bell, Perrin
KKS Sun Inn4Lindley Saddle3
(After extra time)
Linthwaite Ath1Holmbridge3
Lokomotiv C’cliffe4Sovereign spts4
(After extra time Sovereign Spts won 3-2 on pens)
Marsden3Honley1
Honley: Sewell
Meltham Ath2AFC Lindley1
AFC Lindley: Laverick
Moldgreen2Grange Moor1
Mount0Golcar U8
Old Collegians6AFC Waterloo5
AFC Waterloo: Beattie, Kilroy 4
Phoenix Knights1Coch & Horses7
Scholes2Holmfirth T1
Holmfirth T: Sanders
Shepley1Lepton High2
Slaithwaite U4Scissett0
Slaithwaite U: Shaw 2, Beardsall (A), Spurr
Westend0Bay Ath8
CHALLENGE TROPHY
Holmfirth T Res7Netherton A3
Honley Res2Cumberworth Res3
Honley Res: Kelly, Clapham
(After extra time)
Kirkheaton Rov A1Holmbridge Res2
Meltham Ath A5Shepley Res5
Meltham Ath A: Addy 3, og 2
(Shepley won 4-2 on pens)
Netherton Res10Dalton Crus R1
Newsome Res5Scholes Res0
Newsome Res: Hamlett 3, Whyte, St Hilaire
Wooldale Wand R0Kirkheaton Rov R2
DISTRICT LEAGUE
DIVISION I
Lepton High0Uppermill2
DIVISION II
Dalton Crus1Shelley3
Shelley: Sutcliffe 3
DIVISION III
Dewsbury T OB4Wooldale Wand2
DIVISION IV
Moorside2Brighouse OB0
Thornhill U33D Dyn2
Thornhill U: Kennedy (Aron), Scott (C), Gooch (A)
RESERVE DIVISIONSDIVISION I
Diggle3Berry Brow2
Berry Brow: Hanvey (R), Oakes (M)
Heyside5Britannia spts3
Britannia Spts: Morris (A), Johns (R), Bent (J)
Uppermill6Meltham Ath0
DIVISION II
AFC Waterloo1Westend5
Shelley1Slaithwaite Ath0
DIVISION III
Berry Brow A5Brook Motors2
Berry Brow A: Greenwood (N) 3, Hever (D) 2
Britannia Spts A0Hepworth U5
Hepworth U: Atkinson 2, Wilcocks 2, Holmes
Diggle A5Cumberworth A2
Hade Edge3KKS Sun Inn2
Mount1Uppermill B5
Mount: Kelly
Skelmanthorpe1HV Acad1
HV Acad: Cannon
DIVISION IV
AFC Lindley3Honley A1
AFC Lindley: Riley, Ormondroyd 2
Hade Edge A1Meltham Ath B3
Meltham Ath B: Lamb, McKever, Murphy
Scisset6Westend A4