HUDDERSFIELD MINOR FA
CUP
Westend Lions4Almondbury L2
RCD JUNIOR LEAGUE
UNDER 11DIVISION 1
Honley4Rastrick2
Skelmanthorpe2Barugh5
DIVISION II
Heckmondwike5Kirkheaton1
Saville T5Hepworth U0
DIVISION III
BPA Juniors B1Netherton 5
Netherton: Arundel, Denton, McGrath, Wright, Sunderland
INTER-DIVISIONAL
Scholes Bfd5Dalton Dyn0
UNDER 12CUPTHIRD ROUND
Dewsbury Rang 8Lepton High0
DIVISION I
Dalton Dyn6Howden Cl2
Honley1Vision4
Linthwaite0Hepworth U6
DIVISION II
Northowram5Drighlington1
Saville T2Penistone1
DIVISION IVA
Dewsbury Rang B2Brighouse 0
Honley B2East Bowling6
Netherton7 Battyeford B0
DIVISION IVB
Collegians0Dalton Dyn B11
Dewsbury West8Kexborough2
UNDER 13DIVISION I
Linthwaite13D Dynamoes W4
DIVISION IIA
Halifax Irish12Wakefield 1
Lepton High3Hepworth U2
Lepton High: Rammell, Burrell, Stanley
DIVISION IIB
PYF Juniors1Pudsey5
DIVISION III
Dalton Dyn4Brighouse B2
Dalton Dyn: Spivey, Valentine, Edingburgh, Primus
Marsden9Collegians2
Marsden: Ascough 2, Healey, Matthews, Wood 2, Adams 2, Bingham
DIVISION IV
East Bowling7Battyeford B2
Linthwaite B10Cumberworth0
UNDER 14DIVISION I
HAFC7Wyke Wand2
DIVISION III
Cumberworth2Linthwaite4
Linthwaite: Nash 2, Beaumont, Harrison
Mount Pleasant11Westend Lions1
Mount Pleasant: Rawat 3, Hafez 2, Majid 3, Navsarka, Maniar
Norristhorpe B0Hall Green U6
Saville T5Batley4
DIVISION IVA
Hartshead B0Meltham 2
Meltham: Turner, Crosland
Netherton B10Ossett Alb0
Netherton B: Barrett (Jacob) 4, Batley 2, Hustler, Norcliffe 3
DIVISION IVB
3D Dynamoes B1Shelley B1
Linthwaite B8Shelf B5
UNDER 15cupsecond round
Howden Cl B0Dalton Dyn3
DIVISION I
Almondbury Lions1Ossett T5
Almondbury Lions: Lloyd
Kirkheaton7Hepworth U1
UNDER 16cupTHIRD ROUND
Athersley0Battyeford 3
BPA Juniors8Queensbury1
DIVISION I
Dalton Dyn4St John Fisher2
Dalton Dyn: Lockwood, Robinson, David, Sommerville G). St John Fisher: Gledhill, Gorji
DIVISION II
Dewsbury Rang3Brighouse3
DIVISION III
Darton Crowns B2Tingley Ath2
DIVISION IVA
3D Dynamoes B1Greetland3
3D Dynamoes B: O’Monaghan
Rothwell2Hall Green U3
South Leeds 7Ossett Alb B3
UNDER 17DIVISION I
Gom-Cleck1Dalton Dyn2
Warley Rang5Yorkshire Lions3
Warley Rang: Ahmed, Bradbury, Goldthorpe 2, Noble
DIVISION II
Batley B3Woodkirk Vall1
Batley B: Worth, Armitage, Overend
Netherton0Bradford Pk Ave1
Rastrick0Emley3
Emley: Senior, Gosling 2
Uppermill6Northowram2
DIVISION III
Greetland9Lepton High B 3
Greetland: Melia-Tiffney 3, Ahmed 2, Chadwick, Mitchell, Carrington, og. Lepton High B: Evans, Beer, Smyth
UNDER 18CUPGROUP A
Vision0Clifton Rang2
DIVISION I
Hepworth U3Ryburn Valley5
Ryburn Valley: Gormley 2, Gill, Matthews, Halstead
Warley Rang2Pudsey1