HALIFAX FA
CUPUNDER 16
Clifton Rang3HAFC Jun0
HUDDS FA
CUPUNDER 13
Meltham3North Gawber6
Westend Lions1Yorkshire Lions3
RCD JUNIOR LEAGUE
UNDER 11DIVISION I
Batley 2Westend Lions7
Westend Lions: Brook 2, Armitage 3, Harrison, Mellor
Battyeford 0Gom-Cleck4
Lepton High3Kirkburton3
Lepton High: Smalley, Tankard 2
Meltham10Clifton Rang3
Northowram 4Drighlington3
DIVISION II
Deighton4Honley2
Dewsbury Rang8Cumberworth3
Cumberworth: Gorman, Amaral 2
Northowram B6Wibsey3
Rastrick5Netherton0
Saville T13Kirkheaton1
Kirkheaton: McQueen
YMCA Bears2Brighouse3
DIVISION III
Batley B2Linthwaite8
Gom-Cleck B0Battyeford B5
Battyeford B: Hoyle 3, Bentley, Fisher
Greetland B3Drighlington B4
Lepton High B3Shelf0
Lepton High B: Mansell, Senior, Wilson
Skelmanthorpe8Kirkburton B1
DIVISION IV
Elland Ath3Rastrick B0
Overthorpe1Lindley Light7
Lindley Light: Dube 3, Susic, Masaku, Mangoro 2
Wibsey B4Meltham B1
Woodkirk Vall1East Bowling3
DIVISION IVA
Almondbury Lions7Hartshead1
Almondbury Lions: Wilkinson 3, Smith 2, Costello 2
Clifton Rang B4Dewsbury West1
Hade Edge Lions2Dewsbury Rang C1
Pudsey3BPA Juniors3
Westend Tigers1Wyke Wand0
DIVISION VB
Battyeford C2Northowram C3
Brighouse B2Hade Edge Tigers4
Howden Cl B1Hall Green U W1
Hall Green U Wasps: Powell
Kexborough8Shelf B1
Upperthong 3Rastrick C3
YMCA Vikings 2Gom-Cleck C8
UNDER 12 CUPFOURTH ROUND
Northowram Jun2Clifton Rang0
Westwood Jets5Kirkburton2
Kirkburton: Denton, Hoyle
DIVISION I
Dewsbury Rang 6Ossett T Pumas1
Lepton High 9North Gawber0
Lepton High: Auty 3, Davies-Mosely 2, Binns, Douglas, Ford, Lynn
DIVISION II
Hebden Br Peng0Hepworth U2
Howden Cl1Yorkshire Lions2
Rastrick3Westwood Dolphins1
Westend Lions3Queensbury2
DIVISION III
Dewsbury Rang C1Drighlington2
Pudsey10Hartshead0
Upperthong3Skelmanthorpe3
YMCA7Dewsbury Rang B2
DIVISION IVA
Northowram Rams1Ossett T Panth2
Northowram: Reid
Rastrick Bull11Hebden Br Sharks0
Shelf14East Bowling3
DIVISION IVB
Cumberworth6Rastrick Coug0
Marsden 1Brighouse5
Brighouse: Massey 2, Werner 2, Elwin
Norristhorpe C4Ossett T Jag1
Northowram Colts4Westend Tigers2
UNDER 13 CUPSEMI-FINALS
3D Dynamos2Howden Cl4
Skelmanthorpe1Honley0
DIVISION I
Brighouse3Norristhorpe3
DIVISION II
Battyeford3Rastrick2
Hepworth U0Halifax Irish4
Netherton2Greetland 3
Netherton: Denton 2
Ovenden WR1Elland0
Wyke Wand3Drighlington2
DIVISION III
Lepton High1Uppermill1
Lepton High: Gill
Meltham B3Dalton Dyn7
Shelf2Kexborough3
Thornhill U2Upperthong4
Upperthong: Sharp, Vaughan, Charlesworth, Firth
DIVISION IVA
Howden Cl B2Penistone7
Rastrick B4Greetland B4
Greetland B: Dighton 2, MacDonald, Sayers
Warley Rang9Batley0
Warley Rang: Van-Eda 2, Pearce, Nasir, Welch, Darbyshire, Masters
DIVISION IVB
Brighouse Spts B4Lepton High B1
Cumberworth3Almondbury L5
Hall Green U5Bradford Hornets 2
Hall Green U: Fletcher 3, Sweeney, Batley
Westend Tigers8Upperthong B2
Upperthong B: Sharp 2
UNDER 14CUP FOURTH ROUND
Deighton2Hepworth U3
Kirkburton5Ossett Alb B4
Skelmanthorpe2Lepton High B1
DIVISION I
Dalton Dyn1Honley1
Dalton Dyn: Bellwood
Hartshead0Westwood Jets6
Liversedge2Savile T5
YMCA2Dewsbury Rang0
DIVISION II
Batley3Greetland3
Penistone5Queensbury0
Westwood Dolph0Drighlington1
DIVISION III
Honley B7Kirkheaton2
Kirkheaton: Thomas 2
Meltham3Dalton Dyn B2
Netherton2Uppermill4
Rastrick1Norristhorpe1
Thornhill U4Gom-Cleck6
DIVISION IVA
Northowram 2Hall Green U2
Northowram: Holder, og
DIVISION IVB
Battyeford5Rastrick B2
Battyeford: Jackson, Conyers, Summers, Wilmot. Rastrick B: Whitton 2
Hade Edge1Dewsbury Rang B5
Heckmondwike2BPA Juniors3
Kexborough9Birchencliffe0
UNDER 15cupfourth round
HAFC5North Gawber2
SEMI-FINAL
Halifax Irish1Almondbury L2
DIVISION I
Greetland2Linthwaite2
Howden Cl4Crossley3
Norristhorpe3Lepton High4
Wibsey4Shaw Ln Aqua1
DIVISION II
Brighouse4Ossett T2
Brighouse: Connolly, Broadbent, Tate 2
Pudsey1Hepworth U7
DIVISION III
Battyeford4Batley Phoenix3
Batley Phoenix: McDaid, Augusto, Broadbent
Dewsbury Rang2Schoels (Holm)4
Gom-Cleck4Northowram R1
Northowram Rams: Hoey
Oxspring U3Upperthong0
DIVISION IVB
East Bowling7Battyeford B1
INTER-DIVISIONAL
Clifton Rang3Hall Green U1
Mount Pleasant2Westend Tigers4
Netherton5Howden Cl C2
Netherton: Cawley 2, Russell 2, Porter
Warley4Lepton High B1
UNDER 16CUPFOURTH ROUND
Crossley6Northowram1
Lepton High2Wyke Wand6
DIVISION I
Hall Green U1YMCA7
YMCA: Roberts, Smith, Brogan-Ellis (Jem, Brogan-Ellis (Jay), Robshaw 2
Hartshead4Linthwaite1
Hartshead: White, Kaine, Brandon, Marley
Howden Cl2Shelf3
DIVISION II
BPA Juniors2Hebden Br Lions3
Brighouse3Warley Rang2
Brighouse: Garwood, Ingham, Collins
Drighlington0Cumberworth2
Meltham0Battyeford2
Battyeford: Ramsden, Moto-Veiga
Shelley1Penistone2
DIVISION III
Birchencliffe2YMCA B4
Birchencliffe: Corcoran, Batley
HAFC Colts4Norristhorpe1
Netherton0Clifton Rang B4
Rastrick4Hartshead B6
Hartshead B: Roome 4, Forbes, Parker
Ryburn U0Batley2
Scholes 3Wooldale1
DIVISION IVA
Silkstone1Uppermill6
DIVISION IVB
Greetland9Westend Tigers1
Greetland: Hales 3, Stanley 3, Rollins 2, Davies
INTER-DIVISIONAL
Hade Edge1Brighouse B4
Brighouse B: Smith 2, Lock 2
Howden Cl B5Hebden Br Tigers0
Ossett Alb6Battyeford B5
Battyeford B: Harper 3, Payne, Hynde
UNDER 17CUPTHIRD ROUND
Ossett T5Netherton0
DIVISION I
Birchencliffe0Hepworth U2
BPA Jun1Ossett Alb3
Ossett T5Skelmanthorpe0
Queensbury6Crossley4
Woodkirk Vall0Kingstone U1
Kingstone: Bentley
DIVISION II
Gom-Cleck9Todmorden0
Gom-Cleck: Taylor (C) 2, Taylor (T), Saville, Howarth, Bainton, Healey, Akbar, og
YMCA0Meltham1
DIVISION III
Howden Cl B1Brighouse3
Kirkburton6Shelf6
Ossett Alb B2Glen Juniors3
Ossett Alb C3Shaw Ln Aqua1
UNDER 18CUPGROUP B
Brighouse T2Shelley2
Brighouse T: Waddington, Hill