THE Halifax-Huddersfield District Golf Alliance are back in action at Willow Valley on Tuesday.
It’s a fourball betterball format and the draw and starting times are:
8.00–P Young and M Lord (Willow Valley 1) and C Holmes and R Johnson (Meltham 4).
8.10–L Shepherd and D Bentley (Willow Valley 2) and T Williams and R Pearson (Bradley Park 1) .
8.20–T Freeland and K Bruce (Meltham 5) and D Alexis and T Guest (Bradley Hall 4).
8.30– C Foster and O Bastow (Bradley Park 5) and P Sellars and N Morrison (Outlane 2).
8.40–M O’Hara and M Hanson (Bradley Park 6) and R Booth and J Taylor (Bradley Hall 5).
8.50–M Russell and R Burns (Crosland Heath 2) and T Stead and K Puckering (Outlane 6).
9.00–T Wild and G Ward (Bradley Park 2) and G Broadbent and S Hobson (Crow Nest Park 2).
9.10–B A Smith and P Smith (Bradley Park 3) and M Hughes and D Nurse (Lightcliffe 1).
9.20–I Saxton and S Hanley (Meltham 3) and B Williams and P Binks (Bradley Hall 2).
9.30–M Blackwood and G Holmes (Hebden Bridge 1) and D Mitcheson and D Harrison (Bradley Park 4).
9.40–J Washington and S Rothwell (Marsden 2) and N Day and A Hollingworth (Crow Nest Park 1).
9.50–K Whaley and M McGrath (Dewsbury 2) and G Firth and E Caton (Elland 1).
10.00–S Hughes and A Dickinson (Todmorden 1) and R Owen and S Robinson (Crosland Heath 1).
10.10–S Davies and P Ellis (Meltham 6) and K Aldridge and C McFadzean (Bradley Hall 3).
10.20–A Crum and S Atkinson (Dewsbury 1) and D Astin and A Cryer (Hebden Bridge 3).
10.30–C Hanson and R Hanson (Crosland Heath 3) and E Shaw and TBC (Marsden 3).
10.40–D Rand and S Tattersfield (Willow Valley 3) and S Newcombe and TBC (Elland 2).
10.50–D Arber and C Regan (West End 1) and D Hartley and R Speight (Dewsbury 3).
11.00–M Atkinson and N Crowther (Outlane 4) and T Ward and A Walker (Longley Park 1).
11.10–P Davies and S McDonald (Meltham 1) and R Bradock and F Leek (Castlefields 1).
11.20–N Hirst and D Knapton (Outlane 3) and J Crompton and D Braithwaite (Marsden 1).
11.30–D Chapman and A Lister (Outlane 1) and A Morrison and S Garside (Bradley Hall/Willow Valley).
11.40–I Cassidy and D Petts (Outlane 7) and C Thewlis and J Leeman (Ryburn 1).
11.50–R Stansfield and D Senior (Hebden Bridge 2) and S Hopkinson and M Appleyard (Bradley Hall 1).
12.00–C Iredale and T Lee (Ryburn 2) and J Haworth and J Newton (Willow Valley 4).
12.10–M Dempsey and P Newey (Ind Fixby) and G Gough and R Wilson (Outlane 5).
12.20–D Baxter and N Paxman (Meltham 2) and N Hibbert and B Rose (Crosland Heath 4).
12.30–J Smith and D Law (Outlane/Meltham) and W Pendlebury and TBC (Willow Valley 5.
12.40–B Martin and TBC (Willow Valley 6) and TBC and TBC (Dewsbury 4).