How we use Cookies

Pennine League results

Pennine League. Premier Division: Thornhill Trojans 16 Drighlington 2, Queensbury 6 Hunslet Old Boys 28, Slaithwaite Saracens 30 Dewsbury Moor 0 (walkover).

Pennine League. Premier Division: Thornhill Trojans 16 Drighlington 2, Queensbury 6 Hunslet Old Boys 28, Slaithwaite Saracens 30 Dewsbury Moor 0 (walkover).

Championship Division: Westgate Wolves 56 Moorends Thorne Marauders 6, Knottingley Rockware 48 Ossett Trinity 4, New Earswick All Blacks 12 Nevison Leap 26, St Josephs 10 King Cross Park 38.

Division I: Batley Boys postponed Newsome Panthers, Crigglestone All Blacks 22 Birkenshaw 29, Allerton Bywater 24 Sharlston Rovers A 16.

Division II: West Craven Warriors 4 Boothtown Terriers 52, Illingworth 52 Troydale Trojans 0.

Division III: Wortley Dragons post Shaw Cross, Littleborough 26 West Leeds 26.

Division IV: Whitehall Warriors 24 Farnley Falcons 30, Drighlington A 16 Thornhill Trojans A 52.

Division V: Whinmoor 22 Burley Lions 20, Hunslet Old Boys A 28 Brighouse Rangers A 14, Meltham All Blacks 22 Eastmoor Dragons 20, Hanging Heaton 56 Crofton Cougars 18.

Division VI: Ryhill Hammers 12 Kinsley Raiders 30, King Cross Park A post Rodley Rockets, Whitworth Spartans 0 Harehills 30.

Division VII: Selby Warriors A 42 Halifax Irish A 16, Cowling Harlequins 4 Queensbury B 46, Moorends Thorne Marauders A 24 Illingworth A 18, Wyke A post Garforth Tigers.

James Joseph Conlan Memorial Trophy: Emley Moor 36 Slaithwaite A 42.

Pennine Supplementary Cup. Third round: Newsome Panthers A 12 Wakefield City 24.

Pennine Presidents Cup. Third round: Wibsey Warriors 42 Ackworth Jaguars 0.

 

Journalists

Doug Thomson
Huddersfield Town correspondent
Chris Roberts
Huddersfield Giants correspondent
Louise Cooper
Crime correspondent
Nick Lavigueur
Health Correspondent
Joanne Douglas
Local Government Correspondent
Linda Whitwam
Education Correspondent
Henryk Zientek
Business Correspondent
Val Javin
Features Editor
Martin Shaw
Mirfield Correspondent