WEST RIDING FA
SHIELD FOURTH ROUNDUNDER 12
Pannal Sports3Dewsbury Rang2
UNDER 16
Rastrick5Yorkshire Amat2
Rastrick: Craven 3, Rose, Hirst, og
RCD JUNIOR RESULTS
UNDER 11 CUPFIRST ROUND
Woodkirk Valley9Almondbury Lions1
Yorkshire Lions0Barugh3
SECOND ROUND
Cumberworth0Honley6
Honley: Beanland 2, Davies, Crabtree, Mahoney, Beaumont
Dewsbury Rang2Norristhorpe4
Hepworth U1Shelf2
Westend Lions9Westend Tigers0
Westwood Dolph2BPA Juniors8
DIVISION I
Howen Cl2YMCA0
Skelmanthorpe2Clifton Rang3
Warley Rang B1Challenge0
DIVISION II
Elland3Kirkheaton1
Kirkheaton: McNeil
Saville T9Lepton High2
Lepton High: Paxman, Clegg
DIVISION III
Kexborough0Netherton3
Netherton: Sunderland, Rafiq, Denton
Wyke Wand5Upperthong0
DIVISION IVA
Hall Green U3Hepworth U B2
Hall Green U: Walker, Sweeney
DIVISION IVB
Battyeford B5Rastrick B6
Thornhill2Scholes (Bfd)7
UNDER 12CUPFIRST ROUND
Skelmanthorpe4Deighton0
SECOND ROUND
Drighlington2Hartshead1
Drighlington: Taylor, Cantrell
Golcar1Hepworth U2
Hall Green U5Honley B3
Lepton High3Penistone2
Lepton High: Ennis, Roberts, Crossley
Liversedge0Uppermill0
(After extra-time Uppermill won 3-1 on pens)
Northowram12Kirkheaton 1
Kirkheaton: Thomas
Saville T8Westend Tigers0
YMCA4Ossett Alb B2
YMCA: Knight, Beckett, Doyle, og
DIVISION I
Dalton Dyn2Honley3
Dalton Dyn: Bellwood 2
Linthwaite1Vision13
Linthwaite: Singleton
DIVISION II
Meltham1Batley8
Rastrick4Ossett Alb3
DIVISION III
Gom-Cleck1Wyke Wand6
Gom-Cleck: Horne
Kirkburton2Westwood Dolph4
Norristhorpe7Battyeford3
Silkstone12Rastrick B0
DIVISION IVA
Battyeford B2Hade Edge3
East Bowling6Dewsbury Rang B4
Thornhill10YMCA B1
Thornhill: Richardson, Townend, Manning 3, Hewson, Craven, Byrne, Brook 2
DIVISION IVB
Brighouse B4Gom-Cleck B3
Brighouse B: Furness 2, Smythe, Brown. Gom-Cleck B: Baldwin, Carter, Murray
Heckmondwike1Dewsbury West4
Hepworth U C3Norristhorpe B2
Norristhorpe B: Merriman, Knaggs
Kexborough7Howden Cl B3
Howden Cl B: Howgate, Roberts, Yardley
UNDER 13CUPfirst round
Lightcliffe11Kirkheaton0
SECOND ROUND
Almondbury Lions1Halifax Irish4
Barugh03D Dynamoes W2
Battyeford 1Lepton High5
Battyeford: Clarke. Lepton High: Bratby 3, Rammell, Burrell
Dalton1Kirkburton15
Ossett T0Queensbury1
Westend Lions5Howden Cl B1
Westend Lions: O’Brien, Glanney, Bent
DIVISION I
HAFC 8Norristhorpe2
HAFC: Calcut, Inman, Dorward, Whitaker 3, Cockcroft 2
Linthwaite1North Gawber4
YMCA4Brighouse1
DIVISION IIA
Hepworth U7Silkstone2
Hepworth U: Webster 2, Burrows 4, Earnshaw
Honley13Ossett Alb0
Wakefield 13D Dynamoes P7
3D Dynamoes P: Ireson 3, Bagshaw 2, Kilgour, Dickenson
DIVISION IIB
Batley Phoenix7Pudsey2
Batley Phoenix: Aston 3, McDaid, Broadbent, Warne, Dervisivic
Northowram2PYF Juniors2
Saville T0Gom-Cleck2
Wyke Wand4Scholes Hudds3
DIVISION III
Collegians2Skelmanthorpe8
Marsden3Oxspring5
Oxspring: McNulty 4, Crowther
Uppermill4Batley0
DIVISION IV
Battyeford B1Northowram B13
Clifon Rang3Linthwaite B1
Clifton Rang: Wright 2, Randhaww
Cumberworth0East Bowling14
Westend Tigers3YMCA B8
UNDER 14CUPFIRST ROUND
Lepton High B0Penistone2
SECOND ROUND
Gom-Cleck4HAFC5
Howden Cl1Mount Pleasant2
Mount Pleasant: Maniar, Maajid
Lepton High2YMCA B1
Lepton High: Copley, ali. YMCA B: Smith
Meltham 0Northowram3
Northowram: Muir, Able 2
Shelf33D Dynamoes1
Shelf: Talbot, Beardsley 2. 3D Dynamoes: Newton
Yorkshire Lions7Challenge3
Yorkshire Lions: John 2, Peart, Thomas Baines, Hawkings 2
DIVISION I
Hartshead4YMCA1
Hartshead: Binney, Allen 3
DIVISION II
Hebden Bridge6Honley0
Netherton2Kirkheaton3
Netherton: Bonnor, Hemmingway
Scholes (Bfd)0Battyeford7
Skelmanthorpe2Shelley2
Shelley: Dodson, Schofield
DIVISION III
Batley0Linthwaite12
Linthwaite: Hall, Nash, Beaumont 7, Dalamini 2, Cooper
Hall Green U1Collegians1
Collegians: Marritt-Mills
Linthwaite5Batley1
Linthwaite: Hampshire, Keeling, Thornton, Beaumont, Dalmini
Norristhorpe B2Saville T5
Silkstone1Cumberworth4
Westend Lions6Rastrick3
Westend Lions: Jenkins 2, Glanney, Bates, McParland, Newall. Rastrick: Walsh, Burnside, Cooper
DIVISION IVA
Battyeford B1GBPA Juniors6
Battyeford B: Hynd
Howden Cl B7Ossett Alb1
DIVISION IVB
Dewsbury West6Hebden Bridge B0
Greetland0Linthwaite B12
Linthwaite B: Davidson 5, Knight 3, Simpson 2, Robinson, Zandu
Rastrick B83D Dynamoes B3
Rastrick B: Stock 5, Garth 2, Smith
Shelf B10Westend Tigers0
Shelley B0Brighouse 7
UNDER 15CUPFIRST ROUND
Battyeford B5Norristhorpe B2
Farnley1Rastrick2
Norristhorpe3Kirkburton2
SECOND ROUND
Almondbury L13Tingley Ath1
Almondbury Lions: Lloyd 4, Greenwood 3, Crowther 2, Joseph, Boustead, Floyd
Brighouse6Ossett T Reds1
Churwell Lions1Brighouse T6
Brighouse T: Byrnes 3, Hastings 3
Dewsbury Rang4Hepworth U6
Ossett Alb3Battyeford 4
Battyeford: Swales, Mcail, Bennet 2
Penistone2Ossett T3
Penistone: Butcher, Needham
Woodkirk Valley3Netherton5
Netherton: Willans 2, Maywand, Burchael, Shore
DIVISION I
Hartshead1Collegians4
Collegians: Fisher 2, Haigh, Barker
Kirkheaton0Deighton10
Deighton: Hanson 4, Birkhead 2, Burieamwe, Bassallo, Campbell, Landu
Wyke Wand0Honley2
Honley: Vangali, Kilner
DIVISION IIA
Gildersome0Gom-Cleck11
Yorkshire Lions3Howden Cl1
DIVISION IIB
Meltham2Vision2
Meltham: Farrington, Clegg
YMCA5Ossett Alb B4
YMCA: Lyons, Wagstaff, Rana, Kaye, Matthews
DIVISION III
Bradford Vic Rang5Hepworth U B0
Bradford Vic RangHepworth U B0
Bradford Vic Rang: Warby 2, Brentey, Longmire, Holmes
Linthwaite0Barugh7
Rothwell0Silkstone6
Westend Lions3Heckmondwike1
Westend Lions: Tindall, Knapton 2
DIVISION IV
Hartshead B2Hebden Bridge5
Hartshead B: Scurrah, Moyo
Shelf1Westend Tigers4
Westend Tigers: Bent, Whitworth 2, Wilde
UNDER 16CUPFIRST ROUND
Farnley1Queensbury16
Wyke Wand4Hepworth U3
Hepworth U: Berry, Fowler, Silvester
(Afetr extra-time)
SECOND ROUND
Clifton Rang1Athersley2
Athersley: Bedford, Brook
Howden Cl2Dalton Dyn3
Dalton Dyn: Lockwood 3
(After extra-time)
Ossett T1Penistone7
Penistone: Lockwood (K) 3, Lockwood (J), Adams, Boorgard
Rastrick B1Darton Crowns6
Rastrick B: Cooke
Shelf4Gildersome1
Wakefield 3Dewsbury Rang3
(After extra time Dewsbury Rang won 5-4 on pens)
DIVISION I
Collegians2North Gawber2
Colegians: Kershaw, Orchard
St John Fisher1Ossett Alb2
DIVISION II
BPA Juniors5Pudsey2
Brighouse2Westend Lions8
Westend Lions: King 3, Haigh 2, Ali, Hutchinson, Carol
DIVISION III
Churwell Lions1Tingley Ath2
Darton Crowns B3Howden Cl B1
Meltham6Gom-Cleck2
Meltham: Schofield 2, Kennady, Harrison, Edwards, Brett
DIVISION IVA
Greetland6Glen Juniors0
Greetland: Rawson 3, Nixon 2, Lamb
Hall Green U4Honley B3
Hall Green U: Gibson 2, Cowcroft 2
Rothwell1South Leeds2
DIVISION IVB
Kirkburton B1Upperthong7
Netherton2Gom-Cleck B2
Netherton: Eastwood, Hodson. Gom-Clack B: Jones, og
Norristhorpe5Mount Pleasant4
Mount Pleasant 2, Valli, og
INTER-DIVISIONAL
Battyeford B33D Dynamoes B1
Ossett Alb B4Westend Tigers3
UNDER 17CUPSECOND ROUND
Brighouse B2Greetland10
Greetland: Hutchinson 4, Ahhmed 2, Chadwick 2, Carrington, Cuttle
Dewsbury Rang3Yorkshire Lions2
Dewsbury Rang: Kilner, Coulborn, Manning. Yorkshire Lions: Stewart, Peel
(After extra-time)
Guiseley9Warley Rang B0
Lepton High4Gom-Cleck2
Lepton High: Martin, Dunstan 3
DIVISION I
Elland0Warley Rang6
Warley Rang: Ahmed 3, Bradbury 2, Noble
Mapplewell Mav1Halifax Irish3
DIVISION II
Emley1Batley B2
Emley: Senior
Bradford Pk Ave2Woodkirk Valley0
Northowram4Brighouse3
Scholes4Netherton1
Netherton: Atkinson
Thackley10Rastrick1
DIVISION III
Churwell Lions4Battyeford1
Churwell Lions: Broadhead 2, Crudige, Ashcroft. Battyeford: Hynd
Pudsey0Heckmondwike1
Rastrick B5Lepton High B2
Rastrick B: Rushton 2, Howarth, Parkin, Wright
UNDER 18CUPGROUP A
Mapplewell2Vision1
GROUP B
Mount Pleasant3Ryburn Valley3
Ryburn Valley: Gormley,. Booth, May
Warley5Hepworth U5
division i
Clifton Rang3Barugh5
Clifton Rang: Hampton 3