RCD RESULTS
UNDER 11CUPFOURTH ROUND
Meltham3BPA Juniors0
Meltham: Boyes 2, Norbury
Clifton Rang3Westwood Jets1
Clifton Rang: Murphy 2, Crosland
DIVISION I
Barugh7Kirkburton0
Challenge 1Honley4
Honley: Beanland, Mahoney, Beaumont, Hepponstall
Howden Cl3Warley Rang 0
Rastrick1Skelmanthorpe0
DIVISION II
Kirkheaton2Elland Ath6
Kirkheaton: Kenyon, Murray
Lepton High1Westend Lions5
Norristhorpe5Heckmondwike0
Saville T2Yorkshire Lions1
DIVISION III
Brighouse0Wyke Wand2
Cumberworth2Netherton3
Netherton: Sunderland 2. McGrath
Drighlington1Upperthong2
Upperthong: Waldren, Vaughen
Kexborough6Almondbury Lions2
Almondbury Lions: Anderson 2
Woodkirk Valley5Howden Cl B1
DIVISION IVA
Ossett T1Battyeford 2
INTER-DIVISIONAL
Battyeford B3Linthwaite4
Linthwaite: O’Connor 2, Oakes, Wells
Dalton Dyn6Westwood Dolph2
Hall Green U6Rastrick B3
Hepworth U B2Westend Tigers4
Meltham U B2Westend Tigers4
Thornhill6Batley3
UNDER 12cupthird round
YMCA2Westwood Jets3
YMCA: Cummins, Swaine
FOURTH ROUND
Vision3Westwood Dolph1
Vision: Sagar 2, Mahmood
Skelmanthorpe1Hepworth U4
DIVISION I
Dewsbury Rang7Linthwaite1
Linthwaite: Singleton
Golcar U 5Honley2
Golcar U: Maboy 2, Rollinson, Walton, Aymen
Howden Cl0Liversedge3
Liversedge: Trevitt, Hutchinson 2
DIVISION II
Batley0Saville T1
Hartshead4Lepton High3
Hartshead: Poskitt 3, Rhodes
Kirkheaton0Northowram4
Meltham1Ossett Alb7
Meltham1Drighlington1
Ossett Alb1Saville T1
Penistone1Drighlington4
Westend Lions2Rastrick5
Westend Lions: Ayres 2. Rastrick: Broomfield, Cowan, Uttley, Calvert 2
DIVISION III
Battyeford1Gom-Cleck0
Hepworth U B4Silkstone2
Kirkburton1Wyke Wand2
Ossett Alb B 11Norristhorpe2
Rastrick B4Hall Green U2
Rastrick B: Wheelwright, Dennon 3
Silkstone5Deighton2
DIVISION IVA
Brighouse6Battyeford B0
Brighouse: Halliday, Wade 3, Elliott 2
East Bowling6YMCA B0
Honley B1Queensbury 3
Netherton4Batley B3
DIVISION IVB
BPA Juniors8Collegians1
Dewsbury West7Hepworth U C0
Gom-Cleck B2Howden Cl B8
Kexborough1Dalton Dyn B2
Norristhorpe B1Westend Tigers5
Norristhorpe B: Merriman. Westend Tigers: Randerson 2, Stansfield, Julien, Moran
UNDER 13CUPFOURTH ROUND
3D Dyamoes W2HAFC0
DIVISION I
Howden Cl1Almondbury Lions6
Kirkburton0North Gawber5
Norristhorpe4Westend Lions1
DIVISION IIA
Halifax Irish5Howden Cl B1
Lepton High3Barugh4
Lepton High: Firth 2, Mohan
Silkstone1Ossett Alb2
Wakefield 7Battyeford8
Battyeford: Ainsworth 4, Beaumint 2, Denison 2
DIVISION IIB
Lightcliffe11Batley Phoenix0
PYF Juniors1Ossett T3
PYF Juniors: Hafeez
Queensbury1Pudsey2
Scholes (Hudds)3Northowram5
Wyke Wand8Saville T5
DIVISION III
Hall Green u5Brighouse B4
Kirkheaton2Yorkshire Lions1
Kirkheaton: Lumb 2
Marsden3Batley2
Marsden: Wood, Ascot, Shuttleworth
Mount Pleasant3Skelmanthorpe10
Mount Pleasant: Marmaniat 3
Oxspring7Dalton Dyn5
Oxspring: McNulty, Crowther, Guy, Beighton
DIVISION IV
Battyeford B1Clifton Rang5
Clifton Rang: Wright 3, Wilkie, Senior
East Bowling8Cumberworth1
Linthwaite B2Netherton8
Netherton: Townend 3, Hawley 2, Armitage, Russell, Moses
Upperthong10Westend Tigers3
Upperthong: Higgins 6, Jessop 2, Travis 2
YMCA B2Barugh B5
UNDER 14CUPFOURTH ROUND
Battyeford2Hartshead5
Hartshead: Allen 3, Hemmingway, Harris
Lepton High8Honley0
Lepton High: Ali 3, Hopley 3, Longley, Letherland
DIVISION I
HAFC2Clifton Rang3
Hepworth U2Gom-Cleck0
Yorkshire Lions0Wyke Wand5
DIVISION II
Drighlington1Kirkheaton6
Drighlington: Boyle, Calvert, Booth, John, Smith 2
Netherton4Skelmanthorpe0
Netherton: Woodhead, Hemmingway 2, Robinson-Wilson
Penistone3Hebden Bridge2
Penistone: O’Hara, Platt, Waring
Shelley2Shelf0
Shelley: Kellick, Manning
DIVISION III
Collegians1Linthwaite6
Collegians: Marriott-Mills. Linthwaite: Beaumont 3, Nash, Cooper, Ashmore, Dalamini
Cumberworth0Hall Green U6
Mount Pleasant4Batley1
Moutn Pleasant: Rawat, Tai 2, Majid
Norristhorpe B2Westend Lions8
Saville T4Silkstone1
YMCA B3Rastrick2
Rastrick: Walsh 2
DIVISION IVA
BPA Juniors4Hartshead B4
Hartshead B: Wilkinson, Vernon, Hardman, Darby
Howden Cl B1Meltham 5
Meltham: Beatletsone 3, Haigh, Walsh
Netherton B3Battyeford B4
Netherton: Barett, Norcliffe. Battyeford B: Csuk 2, Peel, Hynd
Ossett Alb0Northowram11
Northowraam: Gill 5, Able 2, Muir 2, Gunson, Marlow
DIVISION IVB
3D Dynamoes B5Greetland3
Greetland: Whitworth 2, Sweeney
Dewsbury West3Lepton High B0
Hebden Bridge1Challenge4
Linthwaite B3Brighouse3
Rastrick B5Westend Tigers1
Rastrick B: Garth 2, Stock, Puka, Norman. Westend Tigers: Bell
Shelf B5Shelley B5
UNDER 15CUPFOURTH ROUND
Battyeford0Brighouse T10
Brighouse T: Gresham 3, Murgatroyd 2, Short, Wensley, Hastings, Byrnes, og
Meltham5Kirkheaton1
Meltham: Thackeray 3, Clegg, Lawrence
DIVISION I
Almondbury Lions4Honley3
Almondbury Lions: Lloyd 2, Crowther 2
Collegians2Penistone2
Collegians: Fisher 2. Penistone: Newsome, Butcher
Deighton1Ossett T0
Deighton: Stewart
Wyke Wand4Hartshead2
DIVISION IIA
Dalton Dyn2Ossett Alb3
Dalton Dyn: Morris, Buchanan
Gildersome1Challenge5
Challenge: Emmett 2, Day, Pearce, O’Donnell
Churwell Lions5Netherton3
Netherton: Willans 2, Maywand
Woodkirk Valley5Howden Cl2
DIVISION IIB
Dewsbury Rang6Brighosuse2
Ossett Alb B1Glen Juniors4
Glen Juniors: Sabell 2, Orange 2
Ossett T Reds3Rastrick3
Skelmanthorpe5YMCA1
Skelmanthorpe: Hallas, Taylor, Smith, Van Leeuwen, og. YMCA: Rana
Vision3Farnley0
Vision: Piper, Wilkinson, Barton
DIVISION III
Barugh3Kirkburton5
Kirkburton: Crookes 2, Dyson, Hanson, Sykes
Hepworth U B9Howden Cl B0
Lintwhaite5Heckmondwike2
Linthwaite: Smith 2, Sykes, Kaye 2
Silkstone1Bradford Vic Pk2
DIVISION IV
Hebden Bridge4Norristhorpe B0
Kirkburton B4Battyeford B4
Kirkburton B: Wimpenny, Gledhill, Busia, Hinks
Shelf4Brighouse B2
Tingley Ath11Skelmanthorpe B0
Westend Tigers9Hartshead B0
Westend Tigers: Bent 2, Kybaluk 2, Rodgers 2, Whitworth 2, Wylde
UNDER 16DIVISION I
Dalton Dyn4Battyeford1
Dalton Dyn: Morris 3, McKevitt
Ossett Alb2Howden Cl 4
Howden Cl; Briggs 2, Milner, Walker
Queensbry1Darton Crowns1
Rastrick5North Gawber2
Rastrick: Simpson, Healey, Lewis, Craven, Hartley
St John Fisher0Collegians2
Collegians: Kershaw, Tuff
DIVISION II
3D Dynamoes1Pudsey2
Athersley5Westend Lions5
Athersley: Clawton 2, Kerhsaw, Rusell, Wordsworth
Dewsbury Rang0Gildersome3
Hepworth U5Brighouse1
Hepworth U: Berry 2, Hill, Holmes, Riley
Shelf2Kirkburton2
DIVISION III
Churwell Lions1Wakefield 3
Darton Crowns B1Ossett T5
Meltham1Uppermill3
DIVISION IVA
Greetland3Hall Green U3
Greetland: Lamb, Spencer, Dickson
South Leeds33D Dynamoes B0
DIVISON IVB
Clifton Rang5Netherton1
INTER-DIVISIONAL
Battyeford B4Honley B3
Glen Juniors3Gom-Cleck B4
Gom-Cleck B: Newsome, Wilson, Johsnon, Stock
Upperthong2Ossett Alb B0
Upperthong: Garlic, Smith
Rothwell3Norristhorpe0
UNDER 17CUPFOURTH ROUND
Scholes4Netherton2
Netherton: Philips, Jebson
DIVISION I
Elland1Dalton Dyn6
Yorkshire Lions2Gom-Cleck3
Yorkshire Lions: Campbell, Waters
DIVISION II
Bradford Pk Ave1Emley1
Emley: Goring
Brighouse1Dewsbury Rang4
Dewsbury Rang: Ali, Blackburn, Kilner, Sheard
Rastrick1Northowram7
Rastrick: Rushton
Uppermill3Batley B1
Uppermill: Fielding, Bushara, Mills
DIVISION III
Battyeford2Greetland1
Battyeford: Hynd, Thompson. Greetland: Melia-Tiffany
Heckmondwike0Drighlington 8
Pudsey1Churwell Lions2
Warley Rang B3Brighouse B1
Yorkshire Lions B5Lepton High B6
Lepton High B: Berr, Hepplestone 2, Evans, Jagger, Thompson
UNDER 18DIVISION I
Hepworth U1Clifton Rang6
Mount Pleasant1Vision3
Ryburn Valley5Warley Rang0
Ryburn Valley: Gormley 2, Carter, Halstead, Gledhill