RCD LEAGUE RESULTS
UNDER 11CUPSEMI-FINAL
Honley1Meltham0
Honley: Mahoney
Howden Cl4Clifton Rang4
(After extra-time Howden Cl won 2-1 on pens)
DIVISION I
Kirkburton1Skelmanthorpe1
Rastrick1Warley Rang4
YMCA2BPA Juniors4
YMCA: Womersley, Fitzpatrick. BPA Juniors: Driscoe, Jennings 2, Proctor
DIVISION II
Hepworth U0Lepton High4
Kirkburton4Dewsbury Rang3
Kirkheaton: Parry 3, Harrison
Shelf2Norristhorpe2
Westend Lions3Saville T1
Westwood Jets5Heckmondwike0
DIVISION III
Almondbury Lions1Kexborough4
Almondbury Lions: Anderson
Netherton9Cumberworth2
Netherton: Sunderland 4, Sild 3, Knight, og
Upperthong3BPA Juniors B1
Upperthong: Firth 2, Waldren
Wyke Wand11Howden Cl B1
INTER-DIVISIONAL
Clifton Rang B2Westend Tigers3
Hepworth U B6Battyeford B3
Rastrick B7Meltham B0
Scholes Bfd7Hall Green U1
Westwood Dolph0Battyeford6
UNDER 12CUPSEMI-FINALS
Dewsbury Rang34Westend Jets1
DIVISION I
Dalton Dyn3Golcar U7
Dalton Dyn: Trainor, Bewllwood, Howe
Hepworth U3Honley2
Skelmanthorpe0Liversedge3
YMCA10Howden Cl2
DIVISION II
Drighlington11Kirkheaton2
Drighlington1Saville T9
Lepton High0Northowram6
Ossett Alb3Westend Lions1
Penistone4Batley1
Rastrick6Meltham2
Rastrick: Calvert, Hey, Beevers, Greenwood 3
Saville T5Hartshead2
Hartshead: Rhodes 2
DIVISION III
Battyeford5Wyke Wand2
Battyeford: Illingworth 3, Fern, Douglas
Deighton7Gom-Cleck1
Deighton: Mowbridge 3, McLachlan, Scott, Aitkin 2. Gom-Cleck: Rhodes
Hall Green U0Ossett Alb B5
Ossett Alb B: Miller, Gunson, Kaye 2
Hepworth U B5Rastrick B0
Norristhorpe4Kirkburton3
Silkstone3Westwood Dolph2
Westwood Dolph4Silkstone6
DIVISION IVA
Dewsbury Rang B3Hade Edge2
East Bowling7Battyeford B3
Queensbury 1Netherton1
YMCA B 1Honley B3
UNDER 13CUPSEMI-FINALS
3D Dynamoes W1Halifax Irish2
Howden Cl2Linthwaite3
DIVISION I
North Gawber5Norristhorpe0
Westend Lions0HAFC3
YMCA0Almondbury Lions2
DIVISION IIA
3D Dynamoes P5Lepton High4
3D Dynamoes P: Dickenson 2, Kilgour, Ford, O’Reilly
Barugh1Honley3
Battyeford 6Ossett Alb1
Battyeford: Ainsworth 2, Warny, Elmustafa 2, Beaumont
DIVISION IIB
Gom-Cleck5Ossett T4
Pudsey2Wyke Wand8
Saville T2Lightcliffe 1
DIVISION III
Collegians3Brighouse B9
Hall Green U4Mount Pleasant3
Kirkheaton1Uppermill9
Oxspring2Marsden2
Oxspring: McNulty, Bottomley. Marsden: Adams, Ascough
Yorkshire Lions8Dalton Dyn4
Yorkshire Lions: Ceesay, Sibo, Aka, Gaba, Ghani, Edwards 2, Steele
DIVISION IV
Barugh B4Westend Tigers1
Clifton Rang5Battyeford B1
Clifton Rang: Wright 2, Wilkie, Dransfield, Walshaw
Cumberworth1YMCA B17
Linthwaite B3East Bowling5
Netherton3Northowram B5
Netherton: Cawley, Russell, og
Barugh B4Westend Tigers1
Clifton Rang5Battyeford B1
Clifton rang: Wright 2, Wilkie, Dransfield, Walshaw
Cumberworth1YMCA B17
Linthwaite3East Bowling5
Netherton3Northowram B5
Netherton: Cawley, Russell, og
UNDER 14DIVISION I
Clifton Rang2Gom-Cleck1
Hepworth U3Yorkshire Lions3
Yorkshire Lions: Cassidy 2, Peart
Howden Cl3HAFC0
Wyke Wand5Lepton High2
Lepton High: Letherland, Farrar
YMCA1Hartshead1
DIVISION II
Battyeford2Shelley1
Hebden Bridge1Penistone1
Shelf6Drighlington3
Shelf: Talbot, Bearsley 2, Hartley, Hoyland 2. Drighlington: Carney 2, og
Skelmanthorpe0Scholes Bfd1
DIVISION III
Battye 2Hall Green U5
Cumberworth1Collegians3
Collegians: Lodge, Marriott-Mills, Brook
Linthwaite4Norristhorpe B1
Linthwaite: Beaumont, Delamini, Thornton, Harrison
Rastrick1Saville T4
Rsatrick: Walsh
Silkstone1YMCA B2
YMCA B: Barrett 2
Westend Lions3Mount Pleasant4
Westend Lions: Dickinson, McParland, O’Connell. Mount Plesant: Zyat 2, Hassan, Mayat
DIVISION IVA
Brighouse B2BPA Juniors1
Brighouse B: Codling
Hade Edge6Battyeford B3
Battyeford B Peel 2, Payne
Hartshead B2Netherton B1
Hartshead B: Hardman, Darby. Netherton B: Hustler
Northowram6Howden Cl B1
Northowram: Watson 3, Muir, Able, Collins
Ossett Alb1Clifton Rang B9
DIVISION IVB
Challenge 2Brighouse8
Brighouse: Collins 4, Hellewell 2, Stewart, Deal
Dewsbury West6Shelf B0
Greetland4Rastrick B8
Greetland: Sykes, Hales 2, Whitworth. Rastrick B: Stock 4, Garth 3, Turner
Lepton High B43D Dynamoes B2
Lepton High B: Atkinson, Martin 3
Linthwaite B5Hebden Bridge B2
Linthwaite B: Robinson 2, Simpson, Knight, Singh
Shelley B1Westend Tigers5
UNDER 15DIVISION I
Battyeford1Hartshead3
Battyeford: Ramsden
Honley0Collegians0
Penistone0Deighton6
Deighton: Hanson, Stewart, Durimbamwe, Campbell, Collins, Llandu
Wyke Wand2Almondbury Lions2
DIVISION IIA
Challenge 6Woodkirk Valley1
Challenge: House 3, Pearce, Emmett, El-Sayed
Gom-Cleck6Dalton Dyn1
Gom-Cleck: Wilson, Holland, Whitehead, Brampton 2, Bell
Howden Cl1Dodworth5
Netherton2Churwell Lions4
Netherton: Maywand, Dickinson
Ossett Alb6Yorkshire Lions0
DIVISION IIB
Farnley3Ossett T Reds4
Rastrick4Brighouse5
Rastrick: Robinson 2, Benton, og
Skelmanthorpe11Ossett Alb B1
Skelmanthorpe: Hampshire 2, Hall 2, Smith, France, Thorpe, Everett, Van Leuwen, Blackburn, og
Vision 9Glen Juniors1
Vision: Wilkinson 2, McNulty 2, Assad, Barton 3, Davis
YMCA4Vision7
YMCA: Holroyd. Mulligan, Rana, Lyons
DIVISION III
Bradford Vic Rang5Norristhorpe1
Bradford Vic Rang: Warby 3, Redley
Heckmondwike1Howden Cl B4
Heckmondwike: Rogerson
Hepworth U B1Barugh5
Kirkburton1Silkstone6
Kirkburton: Hanson
Westend Lions6Rothwell2
Westend Lions: Mabbott, Sutton 2, Tindall, Allert, Crosland
DIVISION IV
Hartshead B0Westend Tigers7
Westend Tigers: Whitworth 3, Brown, Codnor, Morris, Taylor
Hebden Bridge5Tingley Ath2
Kirkburton B2Norristhorpe B1
Kirkburton B: Hinks, Kaye
Skelmanthorpe B0Shelf4
UNDER 16CUPSEMI-FINALS
Battyeford1Penistone1
Penistone: Rodgers
(After extra-time Penistone won 5-4 on pens)
DIVISON I
Dalton Dyn2North Gawber2
Dalton Dyn: Jackson, McEvitt
Howden Cl0Rastrick1
Rastrick: Healey
Ossett Alb4Collegians3
Collegians: Townend, Kerhsaw, Jerome
Queensbury5St John Fisher2
St John Fisher: Gledhil, Gorji
Wyke Wand7Darton Crowns1
DIVISION II
Almondbury Lions5 Pudsey0
Almondbury Lions: Eastwood 2 Brook, Agndy
BPA Junuiors53D Dynamoes3
Brighouse1Hepworth U9
Hepworth U: Berry 3, Monks 2, Hill, Armitage, Sylvester, Wright
Gildersome1Shelf2
Kirkburton2Westend Lions5
Westend Lions: Wrigley, Ripley, Dickinson, Haigh 2
DIVISION III
Churwell Lions4Heckmondwike3
Heckmondwike: Earnshaw, Giles
Ossett T5Darton Crowns B2
Wakefield 1Meltham2
Meltham: Harrison 2
DIVISION IVA
Hall Green U6Glen Juniors2
Hall Green U: Hopwood, Williams 2, Crowcroft 2, Noden
Ossett Alb B0South Leeds4
INTER-DIVISIONAL
3D Dynamoes B4Norristhorpe1
3D Dynamoes B: McCloughlin 2, Staddenm, Heap
Clifton Rang3Rothwell1
Honley B8Westend Tigers1
Kirkburton B4Netherton2
Upperthong2Greetland3
Upperthong: Slaven, Garlic
UNDER 17CUPSEMI-FINALS
Scholes1Batley B4
DIVISION I
Gom-Cleck2Warley Rang4
Warley Rang: Drake, Bradbury 2, Hagreen
Lepton High2Halifax Irish2
Lepton High: Mawby, Dunstan
Yorkshire Lions5Mapplewell Mav0
Yorkshire Lions: Stewart, Sherif, Halonka
DIVISION II
Meltham9Brighouse1
Woodkirk Valley3Dewsvbury Rang3
Dewsbury Rang: Coulborn 3
DIVISION III
Battyeford 4Brighouse B1
Battyeford: Thompson (C) 2, Thompson (M), Lynd
Churwell Lions4Warley Rang B2
Drighlington1Pudsey0
Drighlington: og
Lepton High B11Heckmondwike0
Lepton High B: Brothers 3, Evans 2, Jagger 2, Smyth, Murfin, Hepplestone, Elwood-Spencer
Rastrick B5Yorkshire Lions B1
Rastrick B: Rushton 3, Daoud, Baggley. Yorkshire Lions B
UNDER 18CUPGROUP B PLAY OFF
Mount Pleasant0Warley Rang1
Warley Rang: Brouse
DIVISION I
Barugh6Hepworth U1
Pudsey1Clifton Rang7
Clifton Rang: Roebuck, Lawson, Simpson 2, Stout, Robertshaw, Richardson
Ryburn Valley3Mapplewell Mav4
Ryburn Valley: Halstead, Booth, Gormley