SHEFFIELD FA RESULTS
YOUTH CUPunder 16
Brimwood U2Upperthong9
Upperthong: Wilson 3, Tiplady 3, Kaye, Berry, Halton
Silkstone5Chapeltown1
WEST RIDING FA RESULTS
JUNIOR CUPFIRST ROUNDUNDER 11
Batley B2Hartshead11
Hartshead: Broadfield 3, Wilkinson 3, Rhodes 2, Hemmingway, Johnson, Mayo
Clifton Rang0Dewsbury Rang20
Dalton Dyn B5Battyeford B4
Dalton Dyn B: Brooke 3, Butterfield, Ainley
Drighlington5Longcroft Lions3
Drighlington: Booth 3, Hodgson, Cantrell
East Bowling9Westend Pum0
Heckmondwike0Golcar15
Hepworth U C1Westwood Dolph6
Hepworth U C: Clark
Howden Cl B1Vision Jun19
Kexborough3Hall Green U2
Kirkburton3Dalton Dyn7
Kirkheaton 6BPA Jun2
Norristhorpe0YMCA15
Ossett Alb10Netherton2
Ossett Alb: Hayle 2, Kaye 3, Taylor, Gunton, Longley
Saville T6Hepworth U B4
Saville T: Patel (A), Patel (S) 2, Baig, Ahmed 2
Skelmanthorpe6Howden Cl2
Skelmanthorpe: Mallinson 2, Gilroy, Geldard, Kelly, Spivey
Westend Tigers0Meltham9
Wyke wand9Brighouse2
UNDER 12
Batley13Cumberworth1
Bradford U0Collegians7
Hade Edge03D Dynamoes9
Hepworth U B2Wakefield U7
Howden Cl B4Yorkshire Lions1
Howden Cl B: Lewis 3, Yardley
(After extra-time)
Linthwaite B2Hall Green U9
Longcroft Lions12Upperthong3
Marsden5Silkstone3
Marsden: Adams 2, Ascough, Sykes, og
Netherton1Honley8
Netherton: Russell. Honley: Lindley 4, Whigfield 2, Peto, Bratby
Ossett Alb11Battyeford B0
Saville T11YMCA B1
Uppermill2Brighouse B1
Vision3Kirkburton4
Westend Tigers4Athersley2
UNDER 13
3D Dynamoes4Drighlington0
Battyeford B1Cumberworth4
Bradford17Westend Tig1
Hall Green U8Westend Lions5
Hartshead B1Clifton Rang8
Hartshead13Brighouse B0
Hartshead: Haddinghall 3, Wood 3, Senior 2, Hird 2, Ginnelly, Hall, Wainwright
Linthwaite 12Challenge9
(After extra-time)
Longcroft Lions3Battyeford5
Longcroft Lions: Brook, Killick 2
Marsden1Scholes8
Scholes: Wilcock 3, Wike 2, Waddington 2, Cass
Meltham0HAFC5
Mount Pleasant10Scholes B1
Mount Pleasant: Maniar, Hafez 2, Mayat 2, Rawat 2, Makda
Netherton10Howden Cl B0
Netherton: Kenworthy 3, Hemmingway, Shaw, Brogan-Ellis (Jay) 3, Brogan-Ellis (Jem) 2
Norristhorpe B2Honley4
Norristhorpe0YMCA12
Penistone1Gom-Cleck3
Rastrick4Silkstone2
Saville T5Netherton B1
Netherton B: Barrett
Shelf5Kirkheaton2
Shelf: Grace, Frankland, Hoyland, Talbot, Beardsley. Kirkheaton: Boyle, McNab
Shelley B3Hebden Bridge B2
Skelmanthorpe10Batley2
Vision4Dewsbury Rang8
Vision: Baxter 2, Norde (B) 2
YMCA B14Lepton High B1
YMCA B: Dunne 5, Smith 3, Fitzpatrick, McQuire, Barrett 2, Kris, Brooke
UNDER 14
Barugh2Howden Cl8
Brighouse B4Howden Cl B6
Brighouse2Kirkburton5
(After extra-time)
Cobras4Dodworth2
(After extra-time)
Hartshead B0Vision9
Vision: Kaye 5, Davis, Rodgerson, Asad, Barton
Netherton7Kirkburton B0
Netherton: Ellam 3, Jones 2, Grota, Hustler
Ossett Alb 0Meltham5
Silkstone6Dalton Dyn B5
(After extra time)
Dalton Dyn B: McMinn 2, Antwi, Hudson, Busia
Thornhill2Westend Lions12
Thornhill: Hirst, Heeley. Westend Lions: Sutton 2, Farrell 3, Broadbent, Tyndall 6
Yorkshire Lions3Heckmondwike1
Yorkshire Lions: Sutcliffe, Lewis, Wilkins
UNDER 15
3D Dynamoes9Thornhill2
Athersley2Queensbury3
Athersley: Mansfield, McKinley
(After extra-time)
Barugh3Honley1
Brighouse3Ossett Alb9
Dalton Dyn7Hepworth U1
Dalton Dyn: Dunstan 4, McKevitt 2, David
Gom-Cleck B1Honley B7
Gom-Cleck3Upperthong1
Hall Green U4Churwell Lions3
Hall Green U: Cusworth 2, Richardson, Chapple
(After extra-time)
Heckmondwike0St John Fisher4
St John Fisher: Kelly, Thompson, Ramsden, og
Horton Foxes3Darton Crowns4
Kirkburton B0Dewsbury Rang13
Longcroft Lions5Warley Rang4
Longcroft Lions: Taylor 2, Quashie, Eastwood, Tulcher
Meltham 13Netherton B0
Meltham: Kennady 6, Schofield 3, Allan, Woolridge, Brooke, Khan
Mount Pleasant0Battyeford8
Norristhorpe3Collegians4
Norristhorpe: Aspindle, Charlton 2. Collegians: Townend 3, Orchard
North Gawber10Crosland Moor1
Crosland Moor: Haq
Penistone7Clifton Rang B1
Penistone: Adams 5, Cross, Boast
Pudsey4Netherton0
Rastrick B8Glen Juniors2
Rastrick B: Baldwin 3, Johnston 3, Wojciechowski 2
Rastrick3Howden Cl1
Rastrick: Heatley 2, Craven. Howden Cl: Barron
Rothwell1Saville U4
Shelf3Marsden0
South Leeds12Collegians B0
Westend Lions6Ossett T4
Westend Lions: Westwood, Kershaw, McMahon, Wilson, Ali, Ripley
Westend Tigers0Greetland3
Greetland: Lamb, Duffy, Berrett
Wyke Wand14Kirkburton4
Wyke Wand: Sinpasa 3, Ponter, Vickers 2, Barker 3, Yeadon 4, Booth
UNDER 16
Emley1Lepton High6
Emley: Birmingham. Lepton High: Walmsley 3, Clark, Robinson, Sommerville
Battyeford B4Westend Lions1
Battyeford B: Fern 2, Walker (E), Walker (l)
Battyeford0Golcar U4
Golcar U: Martin 2, Cunningham, Lorriman
Brighouse B4Rastrick B6
HAFC13Upperthong C0
Halifax Irish9Greetland1
Longcroft Lions2Upperthong B3
Longcroft Lions: Hillaby, Taylor
Penistone0Skelmanthorpe4
Skelmanthorpe: Charlesworth, Moxon 2, Higgins
Woodkirk Vall2Elland Ath5
Yorkshire Lions43D Dynamoes3
UNDER 17
Bramley Phoenix3Ryburn Valley7
Ryburn Valley: Gormley 4, Adams, Maguire, Carter
Gom-Cleck0Lepton High11
Lepton High: Saxton 2, Storrie 2, Bradshaw 2, Hill 2, Harrison 2, Wilkins
Guisley3Vision2
Hepworth U B2Glen Jun4
Hepworth U B: Hampshaw, Tibbenham
Kirkburton4Barugh4
(After extra-time Kirkburton won 3-1 on pens)
Meltham5Rastrick0
Meltham: Sykes, O’Brien, Kelly, Parnall, Reid
Norristhorpe0Silkstone5
Savile T1Clifton Rang12
Saville T: Khan. Clifton Rang: Lawson 3, Riley 5, Richardson, Leahy, Cooke 2
Warley Rang3Brighouse3
(After extra-time Brighouse won 5-4 on pens)
UNDER 18
BPA Juniors3Saville U1
Bradford U5Laisterdyke2
Dodworth4Northowram1
Farsley Celtic11Pudsey1
Rothwell3Churwell Lions1
SECOND ROUNDUNDER 16
Gom-Cleck11Norfolk0
Ossett T7Wigton Moor Ath3
JUNIOR SHIELDSECOND ROUNDUNDER 12
Batley Phoenix2Bingley2
(After extra-time)
Linthwaite15Amaranth2
Queensbury Celtic1YMCA8
YMCA: Hall 3, Hollins 2, Tetley, Hay, Tattersall
Wigton Moor U3Dewsbury Rang1
UNDER 14
Boothtown NH5Norristhorpe2
Collegians4Hartshead1
Collegians: Fisher 2, Rafiq, Wimpenny
Collingham Colts1Dewsbury Rang14
Honley3BD3 U2
Knaresborough 4Battyeford0
Ossett T A6Warley Rang2
Rastrick1Collingham4
Wigton Moor U2Ossett T B3
RCD JUNIOR RESULTS
under 11division i
Hepworth U8Gom-Cleck3
Hepworth U: Clark 3, Nicholls 2, Hobson, Bower, Sedgewick
DIVISION II
Batley3Linthwaite4
Linthwaite: Tyndall, Hepponstall 2, Garside
Westend Lions0Westwood Jets4
DIVISION IVA
Gom-Cleck B0Rastrick 11
Rastrick: Murter 3, Cowan 2, Calvert 2, Atherton 2, King, Boam
DIVSION IVB
Rastrick B10Brighouse B1
Rastrick B: Brennan 3, Rimmer, Jenkins 2, O’Malley, Price, og 2
UNDER 12DIVISION I
Howden Cl2HAFC3
Howden Cl: Tindall
DIVISION II
Barugh4Brighouse5
DIVISION III
Gom-Cleck3Battyeford2
Battyeford: Beaumont 2
DIVISION IV
Gom-Cleck B6Skelmanthorpe6
UNDER 13DIVISION I
Howden Cl1Wyke Wand5
DIVISION III
Collegians9Moorlands2
Collegians: Mills 3, Ramsay 2, Hodgson, Hoggard, Corcoran, McHugh
UNDER 14DIVISION I
Penistone1Hepworth U3
DIVISION III
Hepworth U B0Kexborough7
DIVISION IV
Norristhorpe B0Hebden Bridge8
UNDER 16DIVISION III
Honley2Wyke Wand0
DIVISION IV
Churwell Lions7Yorkshire Lions B0
Churwell Lions: Clarke 3, Gibbins, Smith, Marsh
Lepton High B4Ossett Alb4